Donald Trump letartóztatása, ahogyan azt a mesterséges intelligencia elképzeli
Megtörtént az elképzelhetetlen, az USA egy volt elnökét, sőt a következő választás egyik esélyesét, nem túl komoly vádakkal letartóztatták és perbe fogták. Tették ezt azzal a mindenki számára nyilvánvaló okkal, hogy lejárassák, vagy meggátolják a politikában való részvételét. Még a baloldali választók 60%-a szerint is ez egy politikai eljárás. Amerika eljutott oda, hogy médiashowt csinál egy csak papíron törvényes politikai leszámolásból. De hogyan jutottunk idáig?
Mostanra összeáll a folyamat, amint a szélsőbalos eszmék megszállják az egyetemeket és akár erőszakkal is kiszorítanak minden más, köztük a klasszikus liberális és demokratikus, vagy akár keresztény eszmeiséget. A progresszív egyetemekről kerülnek ki az ideologiailag alaposan kiképzett jogászok, bírók, újságírók. Majd a jól bemagolt fiktív jogok és fiktív függetlenség követelésével a médiát és a bíróságokat kiemelik a demokratikus rendszerből, megszűnik a nép felügyelete felettük. Mindig a politikai befolyást emlegetik mint szörnyűséges antidemokratikus dolgot, miközben a politika a demokráciában éppen a nép hatalmából ered. A politikai felügyelet alóli felszabadulás megszünteti a nép általi elszámoltatás, felelősségre vonás lehetőségét.. Hiszen ha választott képviselők sem felügyelhetik a médiát és a bíróságokat, akkor kapunk elszabadult hatalmi ágakat. Így belegondolva, a végrehajtói ág is már láncát veszítette, elég megemlíteni a washingtoni mocsár néven elhíresült 90%-ban baloldaliakból álló önálló entitást.
A nagy mű készen áll, de az alkotó még nem pihen. Most zajlik a gépezet bejáratása. Mondhatni, a visszaélések sorozata kezdődik el. Három hatalmi ágat kiszerveztek a nép fennhatósága alól és feltöltötték őket szélsőbalos elemekkel. Innentől kezdve a választások formálisak. Nehéz demokráciáról beszélni, amikor a bíróság, a média és a végrehajtói ág is kikerül a választott képviselők, vezetők felügyelete alól. Volt nálunk is ilyen, a rendszerváltás utáni első Országgyűlés, melynek hatalma nagyjából a parlamenti büféig terjedt, miközben a szovjetek addigi potentátjai kedvükre adták át a hatalmat a nyugati tőkének. Amikor az állam végrehajtó szerve a kormányzattól függetlenül cselekszik, a média független lehet a tényektől is és a bíróságok kedvükre vádaskodhatnak, az lehet, hogy nagyon progresszív, de már nem a nép uralkodik, tehát nem demokratikus. Van egy humorfaktora is ennek a kutyakomédiának, de mivel ez egy igen agresszív szuperhatalom államberendezkedése, így a veszélyessége hatványozottan nagyobb, mint egy apró banánköztársaságé.
Ezek után abszurd, amikor az USA akar demokráciából bárkit kioktatni. Viszont egyáltalán nem vicces, amikor a saját antidemokratikus rendszerüket akarják máshol is bevezetni. Így már érthető, miért megy a sivalkodás a bírósági törvényekkel kapcsolatosan, miért ragaszkodik a nyugat kivénhedt komcsi bírókhoz, vagy hogy a mindentől is szabad média az elnyomatásáról fröcsög, esetleg az állami pénzből működő egyetemeket akarják leválasztani az állami elvárásoktól.
Végül rákérdeztem mesterséges barátunknál is ezekről, még amíg a mi érdekünkben le nem kapcsolják. A válasz legyen a poszt zárása!
Aggályos lehet-e, mikor a bíróságok, a média és a végrehajtói ág kikerül a választott képviselők és vezetők irányítása alól?