A nyugati beszélő fejek különféle izgalmas magyarázatokkal traktálják a nézőiket, hogy miért támadta meg Putyin Ukrajnát. Az alapvetés, hogy őrült és kegyetlen. Aztán ott van még, hogy földéhségben szenved, nagyobb birodalmat akar. No, meg persze a nyugati elit kedvence, hogy Ukrajna csak egy állomás és azt meghódítva akar a nyugat ellen vonulni.
Nyilván egy őrült nem maradna hatalmon a Kremlben ennyi ideig. Földet könnyen szerezhetne a gyéren lakott Kazahsztánból. A nyugat ellen Belaruszon keresztül is nyomulhatna. Tehát az biztos, hogy a nyugati elit nem mond igazat. Az is biztos, hogy nem véletlenül, nyilván van takargatnivalójuk.
Egy térkép többet mond minden szónál.
- piros: angolszászok és szövetségeseik
- sárga: Oroszország szövetségesei és pufferzónája
- lila: színes forradalmak, USA beavatkozás
Ebbe majd jól bele lehet kötni.. pl. hogy most melyik türk állam kinek a befolyása alatt áll, vagy most Thaiföld és as Fülöp-szigetek mennyire barátai Amerikának, vagy akkor most Szaúd-Arábia miért nincs jelölve USA partnernek stb.
Ami fontos, tisztán látszik az USA stratégiája: bekerítés és elválasztás. A cél Eurázsia elszigetelése és szétválasztása.
Ázsiában Japántól Ausztráliáig egy kordon szigeteli el Kínát a Csendes óceántól, így más kontinenst hajókkal csak Amerika kegyéből érhet el. Tajvan kritikus elem, Kína természetes kitörési pontja. Nem véletlenül a világ legforróbb pontja Ukrajna után, bár jelentősége legalább akkora. Ázsiát nyugatról Lengyelország és Ukrajna blokkolja Európa felé. Ez a két ország gyakorlatilag Európa sírásója. Nem mellesleg az Ukránok a maguké is.
Európának egyetlen kis sáv maradt még Ázsia felé szárazföldön, a balkáni útvonal, majd a türk országokon át. Ezt a koszovói és a kaukázusi konfliktusokkal tartja sakkban az USA. Kitörési pontnak Európa számára adott a Mediterrán térség: Észak-Afrika és a Közel-Kelet. A térségre az USA különös gondot fordított, aminek eredménye egy káoszba fordult Líbia, Irak, Szíria, meg egy értelmetlen forradalom Egyiptomban. Mindeközben Európa bambán néz ki a fejéből, sőt a franciák, angolok még örömmel beszállnak a rombolásba.
Ami lehetőségünk van, azt sem magunknak köszönhetjük. A törököknek még van gerincük és egyre ingerültebbek amerikai fegyvertársuk packázásainál. Egyiptomban meg akadt erős ember, aki helyrére tette a dzsihadista bandát.
Európa számára rossz hír, hogy az USA elszánta magát a tönkretételére. Itteni embereik már évtizedek óta dolgoznak rajta serényen. A mostani keserű pirula egy az autóipart védő vám bevezetése, mely éppen annak lerontására jó. Hiába keltek ki ellene az európai gyártók, Brüsszelben ezt is jobban tudják. Autógyártás nélkül Európa a nudli kategóriában fog tudni versenyezni. A fegyvergyártásunkat az angolszászok lehetőség szerint ignorálják.
Végül visszatérve a címre. Az orosz pufferzóna, vagy befolyási övezet és az amerikai leválasztási törekvések Ukrajnában metszették egymást. Avagy a két ív mindegyikében Ukrajna lett volna az egyik szem. Márpedig a geostratégiai sakktáblán egy mezőt, ahogyan a go, vagy sakkjátékban is, csak az egyik játékos uralhatja.
Utószó: ez egy hatalmas téma és nyilván ezernyi részlet árnyalja a képet, de nagy vonalakban a ChatGPT sem tiltakozik ellene.